Już od maja można również skorzystać ze znajdującej się w Zieleńcu 4-osobowej kolei linowej "Gryglówka", z której rozpościerają się piękne widoki nie tylko na góry Orlickie

Dusznicki Express to turystyczna kolejka, która w komfortowych warunkach zabierze Cię do najpiękniejszych zakątków Dusznik-Zdroju.

Średniowieczny układ rynku z barokowymi i renesansowymi zabudowaniami, kryje w sobie wiele tajemnic.

Zwiedź jedną z 5 najsłynniejszych papierni w Europie i wykonaj sam kartkę papieru metodami ze średniowiecza

Dworek Chopina to miejsce gdzie swój pierwszy zagraniczny koncert zagrał Fryderyk Chopin. Dzisiaj kulturalne centrum uzdrowiska gdzie koncerty dają gwiazdy światowego formatu.

Zieleniec to nie tylko stacja narciarska z najlepszymi warunkami do uprawiania sportów zimowych w Sudetach, ale również miejsce atrakcyjne poza sezonem zimowym.

Park Zdrojowy to najpiękniejsza część Dusznik-Zdroju z zabytkowym Dworkiem Chopina, Pijalnią Wód Mineralnych i najstarszą kolorową fontanną w Polsce.

Początki kolorowej fontanny sięgają 1905r., wtedy wystrzeliwała 45 metrów w górę. Do dziś od wiosny do jesieni, w czasie wieczornego spektaklu, zmienia się w wielobarwne widowisko.

Miejsce to wciąga nie tylko pięknymi krajobrazami, ale również przypomina znane z bajek uroczyska…

Duszniki-Zdrój od wieków były bardzo popularnym uzdrowiskiem, do którego tłumnie przybywali zamożni ludzie z całego świata. Sprawdź jakie ślady pozostały po ich wizytach do dziś.

Duszniki-Zdrój to również liczne zabytki sakralne jak np. unikatowa ambona w kształcie wieloryba

W Dusznikach-Zdroju znajdują się dwa sztuczne zbiorniki wodne. Na jednym z nich wkrótce będzie można popływać kajakami czy łódką.

Miejsce to emanuje ciszą oraz wyjątkowym spokojem, które pozwalają w pełni cieszyć się kontaktem z naturą.

Duszniki-Zdrój to idealna baza wypadowa dla turystów, którzy będą chcieli zobaczyć piękno Ziemi Kłodzkiej i pobliskiego pogranicza czeskiego.