Kulturalny wrzesień

Kulturalny wrzesień

Choć oficjalny sezon urlopowy dobiega powoli końca, również wrzesień zapowiada się w Dusznikach bardzo atrakcyjnie. Oprócz czyhającej za rogiem jesieni, która jest w tych rejonach chyba najpiękniejszą porą roku, w mieście odbędzie się wiele ciekawych imprez kulturalnych. 

Miasto utrzymuje jednak aktywność również poza szczytem sezonu urlopowego, tym samym zapraszając do odwiedzania Dusznik przy każdej nadarzającej się okazji. Rozpoczęty właśnie wrzesień, jak i cała jesień, to wyjątkowej urody okres w okolicy. Stabilniejsza aura bez męczących upałów oraz przybierająca malownicze kolory przyroda stwarzają idealne warunki do relaksu, jak i aktywnego wypoczynku.

Zbliżające się tygodnie, oprócz dostępnych na codzień atrakcji związanych ze sportem i aktywnym trybem życia, upłyną pod znakiem wydarzeń kulturalnych. I tak już w najbliższy weekend, 4. września o godzinie 15:30 zapraszamy na Szwedzko-Polskie Spotkania Muzyczne, które odbędą się w Teatrze Zdrojowym. W trakcie koncertu wystąpią Peter Wilgoston (saksofon) oraz Carl Petersson (fortepian) ze Szwecji oraz Ryszard Żołędziewski (saksofon). W programie utwory wielu znakomitych kompozytorów – Claude’a Debussiego czy Edwrada Griega. Wstęp wolny.

W środę, 7. września, również w Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert zespołu Ponad Chmurami, który wykona utwory Buata Okudżawy, Żanny Biczewskiej i Leonarda Cohena. Początek o godzinie 19:30. Bilety indywidualne kosztują 20 złotych, natomiast grupowe 15.

Kolejne wydarzenia, na które serdecznie zaprasza Miasto Duszniki-Zdrój to:

  • występ Tria Wokalnego Voce & Passione (10 września, godzina 15:30)
  • Koncert Operetkowy w wykonaniu małżeństwa Jankiewiczów (18 września, godzina 15:30)
  • koncert operetkowy Camerata Vladislavia

Wszystkie wydarzenia odbędą się również w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina. Podobne będą także ceny biletów w granicach (15-20 złotych).

Telefon: (74) 866-92-10, (74) 869-76-60
Fax: (74) 866-90-25
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój