Maraton MTB w Zieleńcu

Maraton MTB w Zieleńcu

Już tylko godziny pozostały do startu jednej z największych imprez sportowych w naszym regionie. Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim już w niedzielę odbędą się w Zieleńcu. Będzie się działo!

 Dziewiąta już edycja Maratonu MTB im. Artura Filipiaka “Fisha” od lat przyciąga sympatyków tej fantastycznej dyscypliny sportu. Nie inaczej będzie w tym roku – lista startowa zapełnia się błyskawicznie, a przecież zapisy wciąż jeszcze trwają. Wszyscy, którzy jeszcze chcieliby się zapisać do udziału w zawodach, mogą to zrobić przez internet poprzez stronę www.memorial.bikebrother.pl (ale tylko do 29. lipca do godziny 20:00) albo tuż przed samymi zawodami, od godziny 7:30 w biurze zawodów (mieścić się będzie przy głównym parkingu w Zieleńcu (naprzeciwko wyciągu Gryglówka).

W tym roku zawody rozgrywane będą ponownie na dwóch trasach: MINI (29 kilometrów długości, 500 metrów przewyższenia, mniej wymagająca, można powiedzieć rodzinna, w sam raz dla osób, które na codzień nie przemierzają na rowerze wielu kilometrów) oraz MEGA (58 kilometrów długości, 1100 metrów przewyższenia, o wiele bardziej wymagająca, ze stromymi zjazdami i wieloma podjazdami).

Organizatorzy Maratonu przygotowali w tym roku klasyfikację rodzinną oraz klasyfikację dla najmłodszych (oczywiście na trasie MINI) – M00, K00 (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). We wszystkich kategoriach udekorowanych zostanie pierwszych dziesięciu zawodników. Maraton MTB jest upamiętnieniem wielkiego pasjonata i propagatora kolarstwa, Artura Filipiaka, pomysłodawcy serwisu dla rowerzystów BikeBrother. Warto podkreślić, że honorowy patronat nad wydarzeniem objął Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa.

Gorąco zachęcamy wszystkich, którym dwa kółka w górskim wydaniu nie są obce, do zaplanowania najlepiej całego weekendu w Dusznikach i Zieleńcu. Dodajmy, że oprócz Maratonu MTB odbędzie się u nas także tradycyjny odpust św. Anny. Do zobaczenia!

Harmonogram zawodów:

31.07.2016

godz. 7.30 – 10.30 – zapisy w biurze zawodów w Zieleńcu

godz. 10.25 – 10.55 – ustawienie zawodników w sektorach startowych

godz. 11.00 – start maratonu

godz. 15:30 – uroczysta dekoracja

Szczegóły wydarzenia, specyfika tras oraz przydatne informacje organizacyjne znajdują się na stronie internetowej: www.memorial.bikebrother.pl

Telefon: (74) 866-92-10, (74) 869-76-60
Fax: (74) 866-90-25
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój