Prace na Jamrozowej Polanie

Prace na Jamrozowej Polanie

Trwają prace przygotowawcze do Otwartych Mistrzostw Europy w Biathlonie Duszniki-Zdrój 2017.

Na Jamrozowej Polanie trwa modernizacja oraz rozbudowa stadionu biathlonowego, intensywne prace dotyczą także ulepszania tras biegowych. Już za niespełna cztery miesiące Duszniki ARENA zamienią się w jedno z najbardziej prestiżowych miejsc związanych ze sportami zimowymi i biathlonem w Polsce. Najważniejsze elementy inwestycji są już albo ukończone, albo w trakcie realizacji. Co do tej pory udało się zrobić?

„Gotowy jest wodociąg od ujęcia wody przy drodze nr 8 do budowanego zbiornika wody. Przy ujęciu zainstalowane są dwie wysokowydajne pompy. Dwie – dla bezpieczeństwa, gdyby jedna uległa awarii. Tak jak stało się ostatniej zimy przed niedoszłym Pucharem IBU. Jeszcze mocniejsze dwie pompy zainstalowane zostaną w nowej przepompowni przy zbiorniku. Będą zasilały bezpośrednio system naśnieżania wzdłuż tras.

Trwa przebudowa budynku sędziowskiego. Gotowy jest parter, gdzie powstały obszerne pomieszczenia magazynowe. W połączeniu z istniejącymi uzyskujemy miejsce, które pozwoli nam wreszcie schować cały sprzęt. Zmieszczą się tam dwa duże ratraki i nie tylko. Obecnie prowadzone są prace murarskie na pierwszym piętrze. To zadanie jest wykonywane zgodnie z harmonogramem.

Tak samo jak budowa zbiornika na wodę do zasilania systemu naśnieżania. Będzie on ponad cztery razy pojemniejszy od poprzedniego. Wybrano ogromne ilości gruntu, ale głównie skały, setki ciężarówek. Cały zbiornik będzie w konstrukcji żelbetowej, pochłonie ogromne ilości stali i betonu. Do tej pory wylano jego dno, następnie będą wylewane ściany. Pierwsze napełnienie jest planowane na koniec października. Do wykonania pozostaje tu jeszcze instalacja napowietrzania wody w zbiorniku. Napowietrzanie będzie wprawiało wodę w ruch, co zapobiegnie ogrzewaniu się warstw wody z jednej strony lub jej zamarzaniu z drugiej. Pomiędzy zbiornikiem a nową przepompownią zostanie ponadto zainstalowany system schładzania wody. W zależności od jej temperatury, system będzie schładzał ją o ok. 2-3 stopnie. Zwiększy to zdecydowanie wydajność armatek śnieżnych.

Gotowy jest nowy parking tuż obok istniejącego budynku serwisowego dla ekip uczestniczących w zawodach. Parking jest utwardzony tłuczniem. Podczas Pucharu jego część będzie przeznaczona na kontenery służące ekipom jako smarowalnie (…)”.

Więcej informacji na www.dusznikiarena.pl

_DSC8175 (1) _DSC8222 (1) _DSC8710 (1) _DSC8751 (1)

 

Telefon: (74) 866-92-10, (74) 869-76-60
Fax: (74) 866-90-25
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój