Szybki PIT

Szybki PIT

Szybki PIT to kampania informacyjno-promocyjna, organizowana przez resort finansów za pośrednictwem urzędów skarbowych oraz izb administracji skarbowej w Polsce.
Głównym celem kampanii  jest promocja szybkiego i łatwego rocznego rozliczenia podatkowego PIT, składanego za pośrednictwem internetu  oraz  wsparcie podatników w wypełnianiu rocznych zeznań (w tym w formie elektronicznej). Ponadto celem prowadzonej kampanii jest rozpowszechnienie informacji o dodatkowych możliwościach oferowanych przez resort finansów w postaci PFR, PIT-WZ oraz PIT-OP.

Akcja odbędzie się już po raz jedenasty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Start kampanii wyznaczony został na 1 marca, a zakończenie trzy tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, tj. 11 maja 2018 r.

 W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi  ułatwiających rozliczenia:

  • 6-7 kwietnia w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będzie można skorzystać z punktów rozliczeń. Dzięki nim każdy podatnik będzie mógł w przerwie między zakupami wysłać swój PIT przez Internet;
  • w urzędach będą dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową;
  • spotkanie w Urzędzie Miejskim w Dusznikach-Zdroju odbędzie się w dniu 19.03 w godz. 9-14:30
  • w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych będą odbywać się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników – ich termin został ustalony na 3 kolejne czwartki kwietnia: 12, 19, 26/04/2018 r. );
  • w ostatnich dniach kwietnia, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej  – tj. 26.04.2018 r. oraz 27.04.2018 r.
  • na potrzeby akcji przygotowano plakaty i broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń, PIT-WZ, PIT-OP. PFR czy aktualnych ulg podatkowych.

Kampanii Szybki PIT towarzyszy strona internetowa www.szybkipit.pl. Zawiera ona aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet. Z kolei na Portalu Podatkowym wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze czy skorzystają z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Akcja Szybki PIT będzie też obecna na Facebooku.

Przypominamy, że w 2018 r. dzień 30 kwietnia jest ostatnim dniem składania zeznań.

Telefon: (74) 866-92-10, (74) 869-76-60
Fax: (74) 866-90-25
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój