Uphill i minimaraton na nartorolkach

Uphill i minimaraton na nartorolkach

13. sierpnia (sobota) do Dusznik-Zdroju zawitają dziesiątki (a pewnie i setki) sympatyków letniej odmiany narciarstwa biegowego, czyli nartorolek. Dodajmy, że jest to największa tego typu impreza w Polsce.

Malownicze otoczenie naszego miasta – góry, pagórki oraz ułatwiająca uprawianie tego sportu infrastruktura – sprawiają, że już po raz kolejny w Dusznikach ścigać się będą pasjonaci nartorolek. Wiodąca z centrum miasta do Zieleńca trasa liczyć będzie 11 kilometrów długości oraz 350 metrów przewyższenia.

Start biegu zaplanowany został na godzinę 11:00 i nastąpi w samym centrum, przy ul. Wojska Polskiego, tuż przy Parku Zdrojowym. Rywalizacja toczyć się będzie techniką dowolną bez specjalnych wymagań sprzętowych. Meta biegu zlokalizowana będzie przy głównym parkingu w Zieleńcu.

Ale to nie jedyny nartorolkowy bieg (o ile można tak o nim powiedzieć), który w ten weekend rozegrany zostanie w naszej okolicy. Dzień później, czyli 14. sierpnia (w niedzielę) odbędzie się Minimaraton, jednak w jego trakcie do pokonania będzie już trasa 20-kilometrowa, wiodąca z Niemojowa na Spaloną. Choć będzie niemal dwa razy dłuższa, obfitować będzie w liczne zjazdy i podjazdy.

Do udziału w zawodach zapisać może się każdy za pośrednictwem internetu na stronie www.izawody.pl (gdzie znajduje się także regulamin zawodów) lub w dniu imprezy w biurze zawodów (Miejski Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Zdrojowa 8.), które czynne będzie od godziny 9:00.

Więcej informacji otrzymają Państwo pod numerem telefonu: 515 159 740 lub poprzez e-mail: sport@duszniki.pl.Zapraszamy gorąco do udziału w tym wydarzeniu, ale także polecamy gorąco nasze strony na cały weekend. Przypominamy, że będzie on nieco przedłużony – w poniedziałek, 15. sierpnia mamy przecież wszyscy (no prawie) dzień wolny od pracy!

Do zobaczenia w Dusznikach! 

Telefon: (74) 866-92-10, (74) 869-76-60
Fax: (74) 866-90-25
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój