Szukaj

Aktywny Orlik – bezpłatne zajęcia sportowe

Gmina Duszniki-Zdrój przystąpiła do programu Aktywna Szkoła, w ramach którego realizuje zadanie pn. „Aktywny Orlik”. Jest to projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, zarządzany przez fundację „Orły Sportu” i finansowany ze środków budżetu państwa.

Jego celem jest wykorzystanie przyszkolnej infrastruktury oraz zapewnienie profesjonalnej opieki trenerskiej, aktywizacja społeczności lokalnej, a przede wszystkim wsparcie aktywności fizycznej dzieci, młodzieży szkolnej i osób dorosłych.

Dzięki działaniom realizowanym w ramach zadania Aktywny Orlik masz szansę:

  • skorzystać z bezpłatnych i różnorodnych zajęć sportowych 7 dni w tygodniu,
  • trenować pod okiem wykwalifikowanej kadry sportowej,
  • regularnie uprawiać sport,
  • poznać ludzi i dzielić z nimi sportowe pasje,
  • dbać o zdrowie i formę fizyczną,
  • spędzać aktywnie czas z bliskimi.

Zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do skorzystania z możliwości wzięcia udziału w zajęciach sportowych na boisku Orlik w Dusznikach-Zdroju pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.  Udział w zajęciach i wydarzeniach sportowych realizowanych w ramach zadania Aktywny Orlik jest ogólnodostępny.

W ramach projektu do końca listopada przez 7 dni w tygodniu na boisku sportowym Orlik w Dusznikach-Zdroju prowadzone są nieodpłatnie zajęcia sportowe w wymiarze 100 godzin. Zajęcia prowadzą osoby zatrudnione przez krajowego operatora, które posiadają odpowiednie doświadczenie i wiedzę. W przypadku naszej Gminy jest to dwóch trenerów, prowadzących również treningi w MKS ZEM Pogoń.

Zajęcia sportowe – nie tylko z piłki nożnej prowadzone są według grafiku udostępnionego na boisku Orlik. Zainteresowani udziałem w zajęciach mogą kontaktować się bezpośrednio z trenerami: Marcin Błachut tel. 795 673 578 oraz Krzysztof Maciejczyk tel. 794 714 492.

Dofinansowano ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Scroll to Top
Scroll to Top
Skip to content