Szukaj

Budżet obywatelski 2023: wyniki głosowania

W dniach 24 października – 10 listopada br. zostało przeprowadzone głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego gminy Duszniki-Zdrój na rok 2023. Mieszkańcy mogli głosować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz przy użyciu tradycyjnych kart do głosowania. W tym roku łącznie oddano 410 głosów, z czego 15 było nieważnych ze względów formalnych.

Przypomnijmy, że na realizację pomysłów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego 2023, gmina zaplanowała w budżecie środki w wysokości 60 tysięcy złotych. Maksymalna wartość jednego zgłoszonego pomysłu została określona w regulaminie na 30 tys. zł w związku z czym do realizacji przechodzą dwa z największą liczba głosów zebraną podczas głosowania mieszkańców.

Najwiecej głosów otrzymał projekt numer 3 pn. nowoczesna świetlica szkolna z salą doświadczania świata. W ramach jego realizacji  świetlica szkolna wyposażona zostanie w nowoczesny sprzęt umożliwiający wartościową, ciekawą zabawę oraz relaks i wypoczynek. W jednym z pomieszczeń świetlicy  stworzona zostanie natomiast sala doświadczania świata, z której w ramach terapii i zajęć dodatkowych, korzystać będą mogli wszyscy uczniowie. Projekt otrzymał 160 głosów (40,5%). Druga liczbę głosów zebrał projekt numer 4 pn. modernizacja boiska „ORLIK” przy Miejskim Zespole Szkół w Dusznikach-Zdroju – 107 głosów (27,08%). Projekt zakłada modernizację i naprawę boiska, tj.: konserwację, czyszczenie nawierzchni oraz spulchnienie wypełnienia, uzupełnienie granulatu oraz naprawę ubytków, przeczesanie w celu wyrównania oraz wymianę piłkochwytów. 

Trzecie miejsce zajął projekt nr 1 pn. kąciki sensoryczno-relaksacyjne w każdej przedszkolnej/żłobkowej sali – 99 głosów (25,06%). Najmniejsze poparcie uzyskał projekt zgłoszony przez OSP pn. zakup kamery termowizyjnej dla OSP – 29 głosów (7,36%).

Ponownie do realizacji mieszkańcy wybrali projekt zgłoszony przez MKS Pogoń Duszniki-Zdrój (projekt nr 4), to już trzeci raz z rzędu gdy inicjatywa sygnowana przez dusznicki klub zdobywa wysokie poparcie. To nie wątpliwie dowód na to, jak silną i zgraną społecznością są zawodnicy i ich rodziny, choć w tym roku pierwsze miejsce zdobył projekt zgłoszony przez Miejski Zespół Szkół. Ich zwycięstwo to bez wątpienia mocne zaangażowanie w promocję tegorocznego projektu. W zeszłej edycji zdobyli zaledwie 33 głosy zajmując 5 miejsce wsród 7 zgłoszonych projektów.

Oficjalne ogłoszenie wyników: ZOBACZ

Scroll to Top
Scroll to Top
Skip to content