Szukaj

Budżet Obywatelski 2024 – zgłoszone projekty

Przedstawiamy Państwu zgłoszone projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Przypominamy – w tej edycji na realizację przeznaczonych zostało łącznie 70 tysięcy złotych (jeden projekt może opiewać na max. 35 tys. złotych) . Od 27 listopada rozpoczniemy głosowanie, w którym wybierzemy projekty do realizacji w 2024 roku.


W edycji na 2024 zostały zgłoszone 3 projekty. Poniżej prezentujemy ich listę wraz z opisami projektu przygotowanymi przez zgłaszających.

 1. Zielona Klasa – stworzenie edukacyjnej przestrzeni na placu apelowym

  Plac apelowy zlokalizowany jest przy ul. Sprzymierzonych 6 na terenie Szkoły Podstawowej. Właścicielem jest Gmina Miejska Duszniki-Zdrój, a zarząd nad obiektem prowadzony jest przez Miejski Zespół Szkół w Dusznikach-Zdroju. Projekt dotyczy wyposażenia placu w: ławki, małe i duże donice z roślinnością, podest drewniany, kącik z zadaszeniem (pergola), oświetlenie, kamery, maszt flagowych oraz przygotowanie instalacji pod nagłośeniene.

  Szacunkowa wartość zadania brutto – 30 000,00 zł

 2. Terapeutyczny zakątek w przedszkolu i żłobku w Dusznikach-Zdroju

  W ramach budżetu obywatelskiego 2024 powstałby specjalistyczny gabinet terapeutyczny w Przedszkolu Publicznym i Żłobku w Dusznikach-Zdroju. Przestrzeń wygospodarowana zostanie z korytarza znajdującego się na 1 piętrze budynku. Remont obejmowałby postawienie ścianek działowych, położenie paneli, wykonanie pełnej elektryki oraz pomalowanie. W ramach projektu zakupione zostanie wyposażenie stanowiące start do stworzenia profesjonalnego, nowoczesnego gabinetu do terapii, pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolny.

  Szacunkowa wartość zadania brutto – 35 000,00 zł

 3. Pierwszy karabin sportowy dla UKS Muflon Duszniki-Zdrój

  W ramach projektu zrealizowany ma zostać zakup karabinku sportowego Anschutz Fortner 5,6 mm. z przeznaczeniem do treningów strzeleckich dla dzieci w Uczniowskim Klubie Sportowym Muflon Duszniki-Zdrój. Zakupiony karabin posłużyć może nawet 30 lat, stąd można pozwolić sobie na stwierdzenie, że jest to inwestycja na lata. Zadanie ma na celu zapewnić dzieciom dostęp do nowego karabinu, który umożliwi dzieciom realizację profesjonalnego treningu strzeleckiego w klubie i szkole podstawowej.

  Szacowana wartość zadania brutto: 16 000,00 zł

Głosowanie na projekty rozpocznie się 27 listopada. Głosować będzie można na specjalnie przygotowanym formularzu na stronie internetowej www.duszniki.pl, a także stacjonarnie w: Urzędzie Miejskim, Ośrodku Pomocy Społecznej, Szkole Podstawowej przy ul. Sprzymierzonych, Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wybickiego, Przedszkolu Publicznym z Grupą Żłobkową przy ul. Krakowskiej oraz Klubie Seniora przy ul. Orlickiej.

Przypominamy: aby głos był ważny, głosujący musi być mieszkańcem naszego miasta.

Scroll to Top
Scroll to Top
Skip to content