Szukaj

Dzień Ziemi w Dusznikach-Zdroju

Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój oraz Nadleśnictwo Zdroje zapraszają wszystkich mieszkańców oraz turystów na dusznickie obchody Dnia Ziemi, które odbędą się 29 kwietnia od godz. 16:00 przy Schronisku Górskim Pod Muflonem.

Wydarzenie rozpocznie sadzenie drzew z Nadleśnictwem Zdroje. W okolicy Schroniska zasadzimy drzewa liściaste oraz owocowe. Każdy zasadzający będzie mógł zostawić na drzewku kartkę ze swoim imieniem – tak aby w przyszłości wiedzieć, które drzewo zasadził.

Gdy już zasadzimy drzewa, przyjdzie czas na teatrzyk dla dzieci – w repertuarze Czerwony Kapturek. Po teatrzyku odbędzie się wręczenie nagród dla laureatów i uczestników konkursu plastycznego „Jak zadbać o czyste powietrze w Dusznikach-Zdroju”.

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” przeprowadzi działania promocyjne projektu LIFE+ Podkowiec Towers w tym gry, animacje o nietoperzach, zabawy dla dzieci i młodzieży. Finałem wydarzenia będzie koncert zespołu Dom o Zielonych Program.

Na miejsce wydarzenia organizowany jest bezpłatny dojazd Dusznickim Expressem. Przystanki: Rynek – 15:15 oraz 16:30, parking szutrowy przy ul. W. Polskiego – 15:20 oraz 16:35; Ilość miejsc w kolejce ograniczona.

Uwaga! Nie ma możliwości dojazdu samochodem do Schroniska. Rekomendowany parking znajduje się przy ul. Wojska Polskiego. Najłatwiejsze dojście żółtym szlakiem z kierunku Parku Zdrojowego.

Gorąco zapraszamy!

Parking:

Najłatwiejsze dojście:

Scroll to Top
Scroll to Top
Skip to content